TECHFORMET - Produkty, oferty, nowości

Nowości

FREZOWANIE, TOCZENIE, SPAWANIE, PIASKOWANIE

17 dni temu

Spawanie MAG/MIG/MMA 500 amper
Toczenie konwencjonalne 350 x 2000
Piaskowanie kabinowe
Oferujemy usługę piaskowania drobnicy samochodowej, motocyklowej, felg i inne.

Frezowanie konwencjonalne 300 x 600 x 300
Frezowanie CNC 500 x 1200 x 100 + oś obrotowa
Frezowanie CNC umożliwia obróbkę płaszczyzn, kanalików, rowków, powierzchni kształtowych oraz uzębień. Ruch obrotowy wykonuje narzędzie, a posuwisty może być wykonywany przez narzędzie lub przez przedmiot obrabiany. Frezowanie cechuje się nierównoczesną praca ostrzy narzędzia. Tzw. krawędzie skrawające frezu nigdy nie pracują wszystkie jednocześnie, ale kolejno jedno po drugim.

Usługę wykonujemy w oparciu o dostarczony rysunek techniczny w formie elektronicznej lub papierowej, z materiału powierzonego lub własnego.

Rysunek techniczny może być wykonany przez naszego pracownika- cena ustalana jest indywidualnie na podstawie wielkości i skomplikowania detalu- od 50 zł. 

Wykonujemy konstrukcje stalowe na zamówienie; remonty i modernizacje maszyn i urządzeń, budujemy układy automatyki przemysłowej.


Wszystkie ceny są ustalane indywidualnie, w zależności od skomplikowania detalu i czasu obróbki.

Serwis, naprawa i modernizacja maszyn CNC na terenie całej Polski.

17 dni temu


Przerabianie maszyn na sterowanie numeryczne

Naprawy mechaniczne i elektroniki

Wymiana podzespołów, szaf sterowniczych, napędów

Modernizacje starszych typów maszyn

Członkowie naszego zespołu od lat zajmują się projektowaniem, budową i modernizacją maszyn przemysłowych. Specjalizujemy się w budowie wypalarek plazmowych CNC, jednak dbając o kompleksową usługę, stale poszerzamy swój asortyment. Wychodząc na przeciw zgłaszanym przez Klientów potrzebom, uruchomiliśmy kompleksowy serwis i modernizację maszyn i linii produkcyjnych. 
PRZEPROWDZAMY SERWIS I MODERNIZACJĘ WYPALAREK PLAZMOWYCH WIODĄCYCH FIRM POLSKICH I ZAGRANICZNYCH M.IN. ECKERT, STIGAL, AJAN

SELF REVERSING SCREW DIAMOND SCREW

17 dni temu

SELF REVERSING SCREW 

SELF REVERSING SCREWProdukt nie wymaga napędzania śruby, aby zmienić jej kierunek obrotu i powrócić do swojej pierwotnej pozycji startowej. Dwukierunkowy ruch uzyskuje się za pomocą tarczy popychacza w nakrętce, która jest dopasowana do określonej szerokości rowka. Stosowana w:

suwnicaach, kołowrotkach, wciągarkach, deszczowniach

przewijarkach żył, uszczelek, lin

MAX ŚREDNICA 80 mm

MAX DŁUGOŚĆ 1200 mm  

DIAMOND SCREW jest projektowany i produkowany według indywidualnych wymagań Klienta.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE www.techformet.pl

Artykuł

Jak wybrać profesjonalną wypalarkę plazmową

6 miesięcy temu

W czasach gdy praca ludzka generuje coraz większe koszty, najlepszym rozwiązaniem są maszyny oszczędzające czas i materiał użytkownika.Wypalarki plazmowe powstały przede wszystkim aby zwiększyć dokładność, prędkość i wydajność obróbki metalu.

Wielu klientów wybierając wypalarkę plazmową kieruje się przede wszystkim jak najniższą ceną. Nie zdają sobie jednak sprawy, że przecinarki plazmowe, jak wszystkie urządzenia techniczne, dzielą się na maszyny profesjonalne i amatorskie.

Maszyny amatorskie, proponowane dość często przez producentów, to takie, które ze względu na konstrukcję, materiały, z których są wykonane, sterowanie, czy niskiej jakości podzespoły elektroniczne, nie są w stanie wygenerować zysków, a uwaga użytkownika skupiona jest na naprawach i przestojach urządzenia zamiast produkcji.

Maszyny profesjonalne, to urządzenia tak skonstruowane i zbudowane, aby użytkownik poświęcał minimum uwagi samej maszynie, przystosowane do pracy w warunkach przemysłowych, odporne na warunki zewnętrzne, dokładne i szybkie. Jednym słowem maszyny, które generują zyski.

Na co zatem należy zwrócić uwagę przy doborze optymalnej wypalarki plazmowej?

Przy zakupie urządzenia mającego służyć producentowi przez wiele lat należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Profesjonalna wypalarka CNC powinna być wykonana na bazie konstrukcji stalowej zawierającej jak najmniej elementów łączących (śruby, zaciski, wkręty). Zastosowanie profili skręcanych powoduje małą stabilność i dużą podatność na odkształcenia. Taka konstrukcja już podczas transportu może stracić geometrię. Wysokiej klasy urządzenia zbudowane są ze stali i żeliwa na bazie konstrukcji o budowie skrzyniowej, spawanej. Jeżeli jesteśmy w stanie ludzką siłą podnieść maszynę z którejkolwiek strony, na pewno jest to zabawka.

Należy również zwrócić uwagę, czy skrzynia jest podzielona na sekcję-ułatwia to wentylację stołu i zmniejsza zapylenie na hali. Amatorskie konstrukcje składają się z jednej skrzyni, zmusza to do zastosowania kilkakrotnie mocniejszego wentylatora niż w przypadku rozwiązania sekcyjnego, a nie gwarantuje pełnego odpylenia hali. Podział na sekcję umożliwia odciąg pyłów i dymów tylko w sekcji, na której aktualnie wypalany jest detal- pozwala to na zastosowanie mniejszego wentylatora i zachowanie bezpiecznego dla zdrowia powietrza na hali.

Silniki krokowe czy serwonapędy, a może hybrydy?

Zastanawiając się nad kupnem maszyny przemysłowej należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane napędy. W lżejszych maszynach często spotykane są silniki krokowe lub serwokrokowe, imitujące serwonapędy cyfrowe. Trzeba mieć świadomość, że silniki takie, w połączeniu z lekką konstrukcją, powodują silny rezonans, który odbija się znacząco na jakości wycinanych detali. Dodatkowym minusem takiego rozwiązania jest gubienie kroków silnika krokowego przy większych przyśpieszeniach. W niekorzystnych warunkach maszyna zamiast wycinać dokładnie detale, niszczy materiał nie trzymając wymiarów elementów i nie sygnalizując błędu operatorowi. Silniki krokowe nie nadają się więc do maszyn, których zadaniem jest wycinanie jednocześnie szybko i precyzyjnie. W przypadku serwonapędów, błędy te zostały wyeliminowane. Silniki, dzięki odczytowi pozycji głowicy w czasie rzeczywistym automatycznie zwiększają lub zmniejszają moc silników, aby błąd był zerowy. W momencie maksymalnego obciążenia, wypalarka wyłączy się i poczeka na reakcję operatora.

Okresowa konserwacja? A po co?

W przecinarkach przemysłowych wszystkie w elementy poruszające się wzajemnie powinny być pozbawione elementów ślizgowych na rzecz łożysk tocznych. Zapewnia to wieloletnią pracę bez konieczności wymiany elementów, które naturalnie się wycierają. Zastosowanie bezsmarowych i bezluzowych prowadnic likwiduje konieczność pamiętania o smarowaniu i okresowej konserwacji elementów. Jednocześnie, na płynne działanie maszyny nie mają wpływu pyły unoszące się na hali produkcyjnej. Takie rozwiązanie pozwala również na pracę maszyny w niskich temperaturach.

Uniwersalność to podstawa

Istotne również jest pochodzenie podzespołów zastosowanych w maszynach. Tanie, niewiadomego pochodzenia podzespoły mogą w krótkim czasie zniknąć z rynku, rodzi to ryzyko braku części zamiennych w przyszłości. Maszyny profesjonalne zbudowane są z podzespołów ustandaryzowanych, renomowanych firm, które dają gwarancję dostępności swoich produktów za kilka lat, kiedy użytkownik będzie chciał zmodernizować swoją wypalarkę.

Rozwój firmy-rozbudowa wypalarki

Dodatkowym atutem przy wyborze maszyny jest możliwość jej rozbudowy w przyszłości. W przypadku maszyn do amatorskiego użytku, konstrukcje te są zamknięte, zwiększając asortyment firmy trzeba będzie w przyszłości liczyć się z potrzebą wymiany przecinarki. W maszynach profesjonalnych przewidziana jest możliwość rozbudowy wypalarki o dodatkowe opcje jak np. obrotnica do rur, system cięcia gazowego czy dodatkowy suport palnika, w miarę zwiększających się potrzeb. Jest to więc idealne rozwiązanie dla użytkownika planującego rozwój firmy.

Jeżeli planując zakup wypalarki plazmowej CNC zastosujemy się do powyższych rad, będziemy cieszyć się latami z bezawaryjnego, szybkiego i precyzyjnego urządzenia

Szukaj kooperanta

Spawanie części i elementów maszyn

17 dni temu

Wykonujemy konstrukcje spawane:
- części maszyn (obudowy, pierścienie segmentowe),
- urządzeń ciśnieniowych (kolektory, zbiorniki, walczaki),
- armatury gazowniczej (rury zwijane, dennice, łuki gięte),
- osprzętu hut i walcowni (tygle, kotły, rolki, walce).
- konstrukcje budowlane 

Przyjmujemy stałe zlecenia na wykonanie części i elementów spawanych od Klientów hurtowych. Jako podwykonawcy współpracujemy z wieloma firmami, którym zależy na precyzyjności i powtarzalności elementów spawanych.